Elementy doboru wyłącznika

- 2021-09-24-

Elementy selekcjiwyłącznik automatyczny
1. Prąd znamionowy wyłącznika oznacza prąd, który może przepływać przez wyzwalacz w wyłączniku przez długi czas, zwany także prądem znamionowym wyłącznika.wyłącznik automatycznyzespół wyzwalający. Istnieje wiele prądów znamionowych w tej samej serii i istnieje wiele prądów znamionowych w tym samym prądzie znamionowym. Rozmiar i zdolność niszczeniawyłącznik automatycznynie są takie same, dlatego przy wyborze modelu należy wypełnić całkowicie, to znaczy prąd znamionowy wyłącznika w ramach prądu znamionowego konkretnej ramy osłony. Klasyfikacja prądu znamionowego jest wybierana zgodnie ze współczynnikiem pierwszeństwa: z jednej strony spełnia i spełnia potrzeby maksymalnego prądu znamionowego obwodu i elementów elektrycznych; z drugiej strony standaryzacja ma na celu uzyskanie najlepszego wykorzystania drutów i korzyści przetwarzania.
Aktualna wartość nastawy wyzwalacza oznacza, że ​​wyzwalacz jest dostosowany do wartości prądu roboczego. Odnosi się do wielokrotności prądu znamionowego In, który jest wartością prądu roboczego. Obecnie w przypadku niektórych wyzwalaczy elektronicznych prąd znamionowy przeciążenia o długim opóźnieniu jest regulowany, a ustawiony prąd jest w rzeczywistości prądem znamionowym, który może przepływać przez długi czas. Maksymalny prąd. Znamionowy prąd roboczy to rzeczywisty prąd roboczy styków przy określonym napięciu roboczym, gdy:wyłącznik automatycznyjest wyposażony w styki pomocnicze. Prąd wynosi 3A lub 6A i jest używany w obwodach sterujących i ochronnych.
2. Znamionowe napięcie izolacji
Znamionowe napięcie izolacji jest wartością napięcia projektowanegowyłącznik automatyczny, a w odniesieniu do tej wartości należy określić odstęp i drogę upływu. Niektóre wyłączniki nie podają znamionowego napięcia izolacji, a jako znamionowe napięcie izolacji należy uważać maksymalną wartość znamionowego napięcia roboczego. W żadnym wypadku maksymalne znamionowe napięcie robocze nie przekracza znamionowego napięcia izolacji. Znamionowe napięcie izolacjiwyłącznik automatycznyoraz napięcie probiercze częstotliwości sieciowej. Znamionowe napięcie robocze odnosi się do wartości napięcia związanej ze zdolnością załączania i wyłączania oraz kategorią użytkowania. Znamionowe napięcie robocze wyłączników kompaktowych wynosi przeważnie 50 Hz, 380 V, ale jest też 50 Hz, 600 V, a znamionowe napięcie robocze 380 V, 50 Hz jest absolutnie niedozwolone. Do napięcia zasilania 660V lub 1140V.
Znamionowe napięcie zasilania sterującego to napięcie, gdy:wyłącznik automatycznywyposażony jest w wyzwalacz wzrostowy i osprzęt motorowego mechanizmu napędu. Istnieją dwa napięcia: AC i DC. Przy wyborze pamiętaj o wskazaniu prądu przemiennego lub stałego.
3. Znamionowa maksymalna zdolność wyłączania zwarciowego
Znamionowa graniczna zdolność wyłączania zwarciowego odnosi się do zdolności wyłączania w określonych warunkach. Po uruchomieniu zgodnie z zalecaną procedurą testową,wyłącznik automatycznybędzie nadal przenosić prąd znamionowy niezależnie od faktu. Znamionowa zdolność wyłączania zwarciowego odnosi się do zdolności wyłączania w określonych warunkach. Po wykonaniu zalecanych procedur testowych należy wziąć pod uwagę, że wyłącznik w dalszym ciągu przenosi prąd znamionowy.
4. Funkcja mocowania
Jako pochodna i uzupełnienie funkcji wyłącznika, akcesoria dodają środki sterujące i rozszerzają funkcje zabezpieczającewyłącznik automatyczny. Stanowią nieodłączną część wyłącznika, obejmując głównie styki pomocnicze, styki alarmowe, wyzwalacz wzrostowy i akcesoria podnapięciowe, takie jak wyzwalacz, napęd elektryczny, zewnętrzny uchwyt obrotowy itp.
(1) Styki pomocnicze służą głównie do wyświetlania stanu otwarcia i zamknięciawyłącznik automatycznyale nie może wyświetlić informacji, czy usterka wystąpiła, czy nie. Jest podłączony do obwodu sterującego wyłącznika. Prąd znamionowy ramy osłony wyłącznika wynosi 100 dla pojedynczego styku przełącznego punktu przerwania i 225 konstrukcji styku mostkowego i więcej, uzgodniony prąd grzewczy wynosi 3A; rama o prądzie znamionowym 400 i wyższym może być zainstalowana z dwoma normalnie otwartymi i dwoma normalnie zamkniętymi, a uzgodniony prąd grzewczy wynosi 6A.
(2) Styk alarmowy służy głównie do swobodnego wyzwalania, gdy obciążeniewyłącznik automatycznyjest przeciążony, zwarty lub pod napięciem. Prąd roboczy styku alarmowego wynosi: AC380V, 0,3A, DC220V, 0,15A, generalnie nie więcej niż 1A, a prąd grzania może mieścić się w zakresie od 1 do 2,5A.
(3) Wyzwalacz wzrostowy jest akcesorium umożliwiającym zdalne sterowanie i otwieranie. Jego napięcie może być niezależne od napięcia obwodu głównego. Wyzwalacz wzrostowy jest systemem krótkotrwałym, a czas zasilenia cewki zazwyczaj nie może przekraczać 1 s, w przeciwnym razie cewka ulegnie spaleniu. Aby zapobiec spaleniu cewki, należywyłącznik automatycznyłączy mikroprzełącznik szeregowo z cewką wyzwalacza wzrostowego. Kiedy wyzwalacz wzrostowy jest zasilany, zwora wciąga się, a mikroprzełącznik zostaje przekształcony z normalnie zamkniętego w normalnie otwarty, ze względu na zasilanie wyzwalacza wzrostowego. Obwód sterujący zostaje odcięty, nawet jeśli przycisk zostanie naciśnięty sztucznie, cewka bocznikowa zawsze nie będzie już pod napięciem. Aby uniknąć przepalenia cewki, gdy wyłącznik zostanie zapięty i ponownie zamknięty, mikroprzełącznik ponownie znajduje się w pozycji normalnie zamkniętej. Wyzwalacz wzrostowy ma różne napięcia sterujące i różną częstotliwość zasilania, które można wykorzystać przy różnych okazjach i różnych źródłach zasilania.
(4) Wyzwalacz podnapięciowy służy do długotrwałej ochrony napięciowej obwodu i urządzeń zasilających. Podczas użytkowania cewka wyzwalacza podnapięciowego jest podłączona do strony zasilania urządzeniawyłącznik automatyczny. Wyłącznik automatyczny może zostać zamknięty po zasileniu wyzwalacza podnapięciowego, w przeciwnym razie wyłącznik zostanie zamknięty. Żadnych bram. Użytkownik powinien sprawdzić, czy napięcie robocze linii i wyzwalacz podnapięciowy są zgodne. Zakres roboczy podnapięcia wynosi (70% ~ 35%) Un. Wyzwalacz podnapięciowy ma również różne znamionowe napięcia robocze i różne częstotliwości zasilania, które można wykorzystać przy różnych okazjach i różnych źródłach zasilania.
(5) Elektryczny mechanizm napędowy służy do automatycznego sterowaniawyłączniki automatyczneoraz do zdalnego zamykania i otwierania. Istnieją dwa rodzaje elektrycznego mechanizmu napędowego i elektromagnetycznego mechanizmu napędowego: elektryczny mechanizm napędowy napędzany jest silnikiem i ogólnie nadaje się dowyłączniki automatycznez prądami znamionowymi na poziomie ramy 400 A i większymi oraz elektromagnesowym mechanizmem napędowym jest odpowiedni dla wyłączników z prądami znamionowymi na poziomie ramy 225 A i niższymi.
circuit breaker